Hrvatski katolički zbor „MI“ – Ogulin organizirao je predstavljanje najnovije knjige don Anđelka Kaćunka „Moji topnički dnevnici“. Predstavljanje je održano 30. listopada 2009. godine u Ogulinu, a njime je počela hrvatska „turneja“, odnosno to je bilo prvo predstavljanje te knjige hrvatskoj javnosti uopće.
Gosti predstavljači bili su vlč. mr. sc. Tomislav Rogić, župnik i dekan ogulinski, Zvonko Ranogajec, prof. i svestrani javni djelatnik te Darko Pavičić, novinar i kolumnist Večernjeg lista.
Vlč. Tomislav Rogić je na samom početku pozdravio sve prisutne i istaknuo nekoliko misli o knjizi. Prije svega, pohvalio je don Kaćunkovu brzinu stvaranja i želju za aktualnošću koja nosi i određenu provokativnost kojom don Kaćunko odlično balansira. Također, posebno je vlč. Rogića zanimalo „gdje su koordinate“ sakrivene u knjizi.
Zvonko Ranogajec je autora nazvao često neshvaćenom, ali i dragocjenom pojavom hrvatske medijske scene koji odgovorno i hrabro progovara o problemima sadašnjosti te kroz svoje kolumne i propovijedi sadržane u knjizi ukazuje na svjetske zakulisne igre kojih često puta nismo niti svjesni.
Darko Pavičić je don Kaćunka okarakterizirao osobom analitičkog uma koji jedini ima hrabrosti postavljati pitanja o za Hrvatsku životno važnim događanjima. Naglasio je kako je don Angelo u trenutku kad iz Haaga svakodnevno dolaze upiti o topničkim dnevnicima iz Oluje izišao u javnost sa svojim topničkim dnevnicima znakovitog podnaslova „prekomjerno garantiranje Istine“ kojim se odnosi na haašku sintagmu o „prekomjernom granatiranju Knina“.
Tijek predstavljanja vodila je Lavinija Stipetić, predsjednica HKZ „MI“ – Ogulin, ulomke iz knjige čitala je Ivona Puškarić, tajnica ogulinskog Zbora „MI“, a kao izvrsna glazbena dopuna programu nastupio je kvartet koji u ogulinskoj župi Sv. Križa djeluje tek dva tjedna, a čine ga Marija, Petra, Eni i Lea te ih je don Kaćunko nazvao Sacro – Feminem s obzirom da još uvijek tragaju za imenom.
Na kraju se don Kaćunko obratio prisutnima objašnjavajući razloge početka predstavljanja knjige upravo u Ogulinu. Govorio je i o temama za pisanje kolumni i popularnog bloga koje, kako je rekao, ne treba puno tražiti jer se svakodnevno plasiraju javnosti putem različitih medija. Naglasio je da je potrebno samo iščitati dublje značenje u onome što nas svakodnevno „bombardira“. Također, neizbježno je morao spomenuti razloge zbog kojih je došao upravo u Gospićko – senjsku biskupiju, kako se nosi s teretom popularnosti te je odgovarao na nadasve zanimljiva pitanja mnogobrojne zainteresirane publike.
Hrvatski katolički zbor „MI“ – Ogulin je ovim predstavljanjem treće knjige miovca don Anđelka Kaćunka želio ukazati na širi kontekst društvenih događanja u Hrvatskoj koji se, htjeli mi to ili ne, odražavaju i na ogulinsku lokalnu sredinu, a društveni fenomeni kojih se don Kaćunko dotaknuo i koje je obradio u tjedniku MORH – a „Obrana“ tijekom obnašanja dužnosti kancelara Vojnog ordinarijata tijekom 2001. do 2007. godine. dobro su nam svima poznati.