U Dubrovniku, od 18. – 20. studenog 2015. godine održala se 17. CARNetova korisnička konferencija pod naslovom „Nove-Škole“ na kojoj su aktivno sudjelovali Anđelka Salopek, ravnateljica OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin i Danko Bertović, informatičar.
Važno je napomenuti kako je OŠ Ivane Brlić – Mažuranić jedna od 150 škola u Republici Hrvatskoj koja je odabrana u CARNetov pilot projekt e – Škole. Pilot projekt e-Škole je prva faza u projektnom planiranju cjelokupnog projekta e-Škole. Projekt će poslužiti za testiranje organizacijskih, tehnoloških i obrazovnih pretpostavki uvođenja IKT-a u obrazovne procese pa će škole uključene u pilot projekt biti u prilici prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i lakše praćenje napredovanja. Pilot projekt će se provoditi na oko 10% osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj s trajanjem od 2015. godine do 2018. godine.
17. CARNetovu konferenciju otvorio je Vedran Mornar, ministar znanosti obrazovanja i sporta, a jedan od brojnih predavača, kako američkih izlagača, tako i hrvatskih, bio je Boris Jokić, voditelj Ekspertne skupine za reformu kurikuluma. Upoznali smo izazove novih mrežnih tehnologija, saznali smo kako izgleda pozadina naše mobilnosti i načina na koji koristimo online resurse. U digitalno zrelim školama učenici i nastavnici razvijaju digitalne kompetencije i uče kroz inovativne obrazovne metode. Velika stvar je da je uz ogulinsku OŠ Ivane Brlić – Mažuranić u pilot
projekt e - Škole odabrana i ogulinska Gimnazija Bernandina Frankopana
čiji su predstavnici na CARNetovoj konferenciji bili Marijana Smolčec,
prof. engleskog jezika i Dragan Sabljak, prof. informatike. Marijana
Smolčec, prof. engleskog jezika održala dvije radionice pod nazivom
„Kahoot i Socrative – online alati za provjeru znanja“ i
„Google+Communities – virtualni prostor za suradničko učenje.
Time je pokazala koje je promjene potrebno implementirati u području učenja i tehnologije u e-školama. Ove godine, projektom e-Škole, CARNet započinje sa sustavnim preoblikovanjem nastave i školskih procesa stvarajući nove, digitalno zrele škole. Temelj takve škole je digitalno kompetentan nastavnik koji pomaže razvoju kreativnog i kritičkog mišljenja kod učenika. Tehnologija je izbrisala granice u našim životima, razred je mjesto gdje se može pokazati kako suradničkim učenjem i povezivanjem stvaramo bolju sliku i razumijevanje svijeta. Internet postaje medij kroz koji gledamo svijet, u tom mediju pronađimo aplikacije, sadržaje, multimediju i druge formate i pokažimo kako ih na najbolji način primijeniti u nastavi. Tako je CARNetova korisnička konferencija - CUC postala je sastavni dio nacionalnog projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)", koji sufinancira Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.